Новиот спот на REM

Loading...

Минатата година музичкиот бенд REM, објави дека ја завршуваат нивната професионална кариера. Тие изјавија дека се и повеќе од задоволни од се тоа што го постигнаа минатите години и дека е време за крај.

 

Песната Blue, се наоѓа на нивниот последен албум – Collapse Into Now, а спотот за неа веќе повлече големо внимание. Видеото го режираше Џејмс Франко, а во него се појавува Линзи Лохан. Овој видео запис со голема брзина го преплави интернетот и веројатно е претпоследно нешто што обожавателите ќе го добијат од REM.

 

Се очекува и спот за песната That Something Is You, и со тоа дефинитивно да ја заокружат нивната кариера.

 

 

Поврзани статии:

ВИДЕО: Лана Дел Реј со провокативен спот

Најжешки спотови на сите времиња

Премиерно новиот спот на Калиопи

 

loading...
Loading...