Пет апсолутно забранети нешта за време на сексот

Loading...

Колку и да е искусна, на секоја дама секогаш може да и се случи да направи некоја грешка во својот кревет со која подоцна би предизвикала повлекување на желбата за водење на љубов од страна на нејзиниот партнер.

Секој маж е посебен и секој има нешто што многу повеќе и нешто што многу помалку го посакува во својата спална соба. Но, сепак како што напоменавме постојат и неколку работи кои би значеле буквален “убиец” на сексот.

Кои се тие? Прочитајте во следниот прилог.

Кога ќе гризнете на погрешно место –  Да му ги грицкате ушите, може. Грицкање на брадавици и страствено бакнување и како и грицкање и на останатите делови од телото, и тоа може. Но, загриз на неговите гениталии, никако.

Фолирање – Неприродното испуштање на задоволувачки гласови притоа имитирајќи некоја порно ѕвезда, во ниеден случај не би ви биле добредојдени, исто како и непотребното извикување на “Тоа, тоа, тоа, уште, уште, уште”. Зошто би губеле енергија на кореографијата за лажен оргазам кога би можеле да се препуштите на доживувањето на правиот.

Лошо “јавање” – На нив им се допаѓа кога жената ќе ја превземе иницијативата и знае што сака. Уште повозбудливо им е кога е дамата горе, но навистина не ја посакуваат приликата на енергично померување горе-доле каде би заборавиле на неговиот пенис кога би “испаднал” во таквата ситуација.

Без чувство за ритам – Една од најлошите работи би била недостатокот на ритам, особено во оние пози во кои е најнеопходен. Пазете како се движите. Сепак доколку би сакале целосно да го оладите, тогаш воопшто и не мрдајте.

Зборење на глупости – Разговорот за време на вашиот секс е сосема во ред, секако доколку е на зададена тема. Речениците како “Морам долната облека да ја ставам во машина за перење” или “Што би јаделе за ручек утре”, за време на вашите моменти на разменување нежности се сосема непотребни.

 

Погледнете ги следниве статии

 Работи кои не смеете да правите после секс

 

 

 

 

 

 Што сакаат мажите за предигра?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Како да препознаете нимфоманка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...
Loading...