Вардар повторно е лидер во првенството

Актуелниот првак Вардар се врати на врвот на табелата во фудбалското првенство, откако забележа убедлива победа над Ренова со 3:0.

Вардар е повторно лидер, благодарение нанерешениот резултат во дербито помеѓу Металург и Турново. Најголемото изненадвање во во ова коло го направи Брегалница, која со 3:0 како гостин ја совлада Шкендија. Резултати:

Дрита-Тетекс 1:0
Пелистер-Работнички 1:0
Металург-Турново 1:0
Шкендија-Брегалница 0:1
Силекс-Напредок 0:2
Вардар-Ренова 3:0

Табела: 1. Вардар 31, 2. Турново 30, 3. Шкендија 27, 4. Напредок 26, 5. Металург 24, 6. Дрита 23, 7. Брегалница 23, 8. Ренова 17, 9. Работнички 17, 10. Пелистер 15, 11. Силекс 12, 12. Тетекс 6.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: