Тела на пет 10-годишници пронајдени во камион за ѓубре

Loading...

Тела на пет деца се пронајдени во Биџеи, во југозападна Кина, на дното од камион за смет каде што се сокриле од студот во текот на ноќта, објави во неделата весникот Beijing News.

Петте момченца на возраст од 10 години ги пронашол во петокот наутро еден вработен во градското претпријатие за јавна чистота. Полицијата претпоставува дека децата се задушиле.
Ножните температури во овој град во овој период од годината се спуштаат околу нула степени Целзиусови.

Макфакс

loading...
Loading...