Континуитетот со добра организација го доведе Напредок да „НИШАНИ“ кон врвот!!!

Кичевскиот тим Напредок игра одлично во Првата Македонска фудбалска лига, добрите игри ги носат на горниот дел на табелата, а според нивниот тренер Драган Бочевски, овој тим има потенцијал да се бори за челото на табелата.

„По триумфот во Кратово и по расплетот на останатите првенствени натпревари можам слободно да кажам дека за нас сега и самиот врв на табелата не е недостижен“ вели Бочевски во интервју за „НоваМакедонија“

Извор/Фото: „НоваМакедонија“

Пронајдете не на следниве мрежи: