ПМФЛ: Вардар на врвот, Турново „не се дава“, Брегалница ја „декласираше“ Шкендија на нејзин терен!!!

Интересни средби, интересни резултати во рамките од 15-тото коло од Првата Македонска фудбалска лига, екипата на Вардар на домашен терен го доби дуелот со Ренова и се искачи на чело на табелата од ПМФЛ, додека пак Хоризонт Турново одигра 1-1 со Металург на гостински терен, Брегалница од Штип сепак го приреди најголемото изненадување на колото со победата од 0-3 на гостински терен кај Шкендија од Тетово.

Резултати…

Металург-Хоризонт Турново 1-1

Шкендија-Брегалница 0-3

Силекс-Напредок 0-2

Пелистер-Работнички 1-0

Дрита-Тетекс 1-0

Вардар-Ренова 3-0

Табела…

1.       Вардар 31

2.       Хоризонт Турново 30

3.       Шкендија 27

4.       Напредок 26

5.       Металург 24

6.       Брегалница Штип 23

7.       Дрита 23

8.       Работнички 17

9.       Ренова 17

10.   Пелистер 15

11.   Силекс 12

12.   Тетекс 6

Пронајдете не на следниве мрежи: