Најмалку 16 повредени во железничка несреќа во Хрватска

Најмалку 16 патници се повредени во понеделник кога на меѓународниот патнички воз кој возеше на релација Сараево-Будимпешта, налета камион-мешалка.

Во моментот увид на местото на несреќата вршат службени лица, а пругата останува затворена до расчистување на истрагата.
Патниците се префрлени со автобуси до железничката станица во Осијек, од каде ќе продолжат кон Будимпешта.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: