Драгаш нов играч на Вардар Про

Ракометниот клуб Вардар Про дополнително ја засили левата бековска позиција, откако потпиша договор со српскиот ракометар Милош Драгаш, објави клубот на својата интернет страница.

Детали околу висината на трансферот и должината на договорот кој го потпишал Драгаш не се наведени. Драгаш во Вардар Про доаѓа од Металопластика од Шабац, има 22 години, висок е 200 сантиметри.
Со доаѓањето на Драгаш се зголеми српската колонија во Вардар Про, заедно со левиот бек ’црвено-црните’ сега имаат осуммина играчи од оваа земја.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: