Фото: Стрезовски ги собра ракометарките

Селекторот на македонската сениорска женска ракометна репрезентација Гино Стрезовски ги собра ракометарките кои се најдоа во неговиот список за претстојното Европско Првенство што ќе се одржи наредниот месец во Србија.

Селекторот Стрезовски ги прави последните подготовски за претстојниот турнир „Турчин куп“ кој ќе се одржи во Киев, а ќе биде последна подготовка за претстојното Европско Првенство во Србија.

„Сите ракометарки се со добро здравје и со борбен дух, ќе дадеме се од себе да се пласираме во вториот круг на ЕП 2012, кој продолжува во Белград“ беше изјавата на селекторот Стрезовски за „НоваМакедонија“.

Изјава/Извор/Фото: „НоваМакедонија“

Пронајдете не на следниве мрежи: