Легендите се вратија: погледнете го новиот спот на групата Rolling Stones

Loading...

Како што објавивме неодамна, групата Rollin Stones се враќа на музичката сцена со нов албум и турнеја. Тие уште еднаш покажаа дека не планираат да се пензионираат…

 

Рок ветераните вчера го објавија својот атркативен видео запис за песната 'Doom and Gloom', кој е преполн со невообичаени сцени кои ја претставуваат деструктивната страна на човекот, а во спотот им се придружи шведската актерка Noomi Rapace. 

 

Уживајте во најновото видео на оваа легендарна група:

loading...