Песна на денот – Ray of Light – Madonna

Loading...

За песна на денешниот ден ја избравме Ray of Light, песна на Мадона, од нејзиниот истоимен албум.

 

Албумот е издаден во 1998 година, а песната, проследена со интересниот видеао запис набрзо стана хит низ светот.

 

Синглот освои 2 греми и 5 MTV награди. Песната е користена и за реклама на оперативниот систем на Мајкрософт – Windows XP.

 

Уживајте:

 

loading...