Брендирани таблети за модните зависници

За некои модата е вистинска зависност, а посветеноста на омилените брендови е поважна од се…

 

Токму со таа идеја реши да си поигра современиот уметник Џонатан Пол, кој во склоп на својот последен проект, изработи мали 'модни пилули'.

Овие таблети изгледаат како обичен аспирин, но спакувани се во атркативни амбалажи со логото на Шанел, Луи Витон, ИСЛ и Хермес.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Овие дела ќе бидат прикажани на изложба во Мајами во почетокот на зимата.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: