Каменуван возот за Косово

Меѓународниот воз што сообраќа од Скопје кон Косово во неделата околу 16:40 часот бил каменуван од засега непознати лица на влез од железничката станица Скопје-Север, информираат од полицијата.

При инцидентот е скршено едно стакло од вагон.
Полицијата превзема мерки за откривање на сторителите.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: