Металург против Шамбери ќе игра од 16 часот, на 1.декември

Македонскиот ракометен шампион Металург, во сабота, ќе го одигра натпреварот од седмото коло во Лигата на шампиони.

Противник на Металург ќе биде екипата на Шамбери, која е последно пласирана во Ц групата, без ниту една победа во одиграните шест натпревари.
Од редовите на Металург преку соопштение информираа дека мечот ќе започне во 16 часот, а не како што првично беше предвидено во 18 часот.
Во пресрет на натпреварот, Металург ќе одржи и прес конференција, која е закажана за во четврток, со почеток во 12 часот во салата „Борис Трајковски“.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: