Видео: Двајт Хауард победен од маскота во слободни фрлања

Иако направија дрим-тим, сепак тие сеуште не личат на себе, едноставно кога не оди не оди, па така популарниот „Супермен“ беше победен од маскотата на хокеарскиот тим на ЛА Кингс, Лав Бејли.

Инаку, слободните фрлања не се баш добрата страна на Двајт Хауард, па можеби и не мора да не чуди сево ова.

Инаку, Двајт Хауард беше главниот виновник за поразот од Индијана каде имаше премногу лош скор од слободните фрлања, неверојатен скор од 3-12.

Пронајдете не на следниве мрежи: