Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Торонто

Најдобриот српски тенисер Новак успеа да го победи Французинот Ришар Гаске со 6:3, 6:2 и по трети пат го освои трофејот. По само 61 минута игра Ѓоковиќ успеа да го триумфира.

Ѓоковиќ изјави дека поминатата недела била долга и тешка но, сепак му е мило што учествувал во играта и е среќен поради тоа што повторно ја освоил титулата.

Пронајдете не на следниве мрежи: