Џокович и Типсаревич се пласираа во полуфиналето во Торонто

Најдобриот српски тенисер Новак Џокович се пласира во полуфинале на мастерс турнирот „Роџерс куп“ во Торонто. Во четвртфиналето Новак успеа да го порази Германецот Том Хас со резултат 6:3,3:6,6:3. Во полуфиналето ќе игра против Јанко Типсаревич кој издвои победа над Шпанецот Марсел Гранолјерс со резултат 6:4, 6:4. Новак и Јанко имаат шест заеднички натпревари до сега, во кои водство има Новак со резултат од 4:2 .

Пронајдете не на следниве мрежи: