Влезете во машкиот свет

Loading...

Сигурно секоја девојка многу пати се запрашала што всушност посакуваат мажите…Списанието Cosmopolitan ги праша мажите за вас…прочитајте и сигурно ќе дознаете нешто ново:

 

1. Во нашиот идеален живот секс би имале неколку пати неделно 46%, секој ден 35%.

2.За да закрепнеме од првата секс партија за втора потребно ни е од 20 минути до час 50%, помалку од 20 минути 36%, неколку часа 13%.

 

3. Најсекси начин да ми покаже дека е расположена за секс е поминување со прст околу мојот полов орган и секси поглед во очите 45%, длабок бакнеж со јазик 24%.

4. Нашата омилена сексуална активност е вагинална пенетрација 45%, добивање на орално задоволство 15%.

 

5. Нашата омилена поза е каубојската (девојката горе) 35%, кучешката 32%.

6. Омилен секс ни е бавен и страсен 63%, див и агресивен 37%. 

 

7. Најлесно може да ме заведе со мал црн фустан 32%, секси долна облека 24%.

8.Најголем проблем во спалната ни е што не издржуваме доволно долго 42%, немаме проблем 24%, премногу издржуваме 18%, омекнуваме во неа 10%, не ни се крева 6%.

 

9. Ако имаме проблем со пенисот во креветот сакаме нашата девојка да изреагира „не е проблем, имаш прсти и јазик“ 56%, „не грижи се, не мора ништо да правиме вечерва, сакаш масажа?“ 26%.

10. На прв состанок би спиеле со жена 68%.

 

11. Орално да ја задоволиме партнерката сакаме речиси секогаш 39%, понекогаш 27%, никогаш 2%.

12. Клучот на добриот орален секс е ентузијазмот 45%, паралелното користење на рацете 22%, љубовта кон тестисите 13%.

13. Со жена би имале секс за време на менструалниот циклус 62%.

 

14. За време на секс нашите брадавици сакаме да ги оставите на мира 50%, да ги бакнувате и лижете 42%, да ги гризете и тегнете 8%.

15. Најдобриот комплимент која жената може да ни го даде во креветот е колку добро се чувствува 62%, колку оргазми доживеала 20%, дека сум најдобриот што некогаш го имала 15% и за големината на мојот пенис 3%.

16. За време на мисионерската поза сакам нејзините нозе да ги свитка околу мојата половина 52%, да ми ги стави на рамениците 39%, да ги стави отстрана 9%.

 

17. За време на каубојската сакаме женската да се движи горе-долу 46%, напред-назад 34%, во форма на осмица 20%.

18. За време на кучешката поза сакаме жената со нејзините колкови да турка кога туркаме и ние 73%,  да седи мирна 23% и да турка додека ние стоиме 4%.

19. После секс највеќе сакаме да се погалиме неколку минути и потоа да продолжиме со нашиот ден 57%, да спиеме 28%, да се тушираме 13%, да станеме и да излеземе 2%.

 

 

 

loading...