Премиерно – новата песна на Гоца Тржан

Loading...

 

Ви ја донесуваме најновата песна од српската пејачка Гоца Тржан.

По последниот нејзини хит “Strasilo”, таа на своите фанови им вети уште еден мега хит. Па така таа ја објави токму оваа песна – “Vadi se na moje ludilo”.

Музиката и текстот се на Бане Опачиќ, а аранжманот на Душан Алагиќ.

 

Извор: svet.rs

loading...