(Видео) Барселона не мора да се грижи за иднината – запознајте ги следните Меси, Чави и Иниеста

Барселона е позната по “La Masia”, една од најдобрите младински академии за фудбал на светот. 

“La Masia” ги создаде Меси, Чави, Иниеста, Фабрегас, Гуардиола и десетици други големи фудбалери. BarcaTV ги одбрала петте најдобри акции на наследниците на Меси и останатото друштво. Барселона не мора да се грижи за иднината, се чини дека е во сигурни раце. 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: