Клучен состанок Дачиќ-Тачи

Loading...

Трет состанок во рамки на дијалогот меѓу Белград и Приштина, со посредство на Европската унија(ЕУ) се одржува во вторник во Брисел.

Состанокот е продолжение на разговорите водени на 19 октомври и 7 ноември и е можност за продолжување на дијалогот за нормализација на односите меѓу двете страни, се истакнува во соопштението.
Премиерите на Србија и на Косово Ивица Дачиќ и Хашим Тачи ќе разговараат во вторник вечер за интегрираното управување со граничните премини.

Макфакс

loading...
Loading...