Видео: Куче вози автомобил во Нов Зеланд

Loading...

 

Марк Вет, дресер на животни од Нов Зеланд, веќе два месеци учи 3 талентирани кучиња како да возат автомобил.

Монти, Портер и Гини се трите кучиња кои за кратко време ќе можат и самостојно да управуваат со автомобил.

Овој необичен проект е започнат со цел да се покаже дека напуштените и бездомни кучиња не се од втор ред, туку дека и тие во себе имаат многу потенцијал, љубов и бараат топол дом.

Погледнете го видеото во кое овие преслатки кутриња учат да возат автомобил.

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...