Фото: Македонски навивачи во Ниш

Нашите ракометарки имаат солидна поддршка во Ниш каде се бодрени од трибините од страна на стотици фанови, така беше и на мечот со Шведска, но сепак резултатот не беше во наша корист.

Последниот натпревар за нашата селекција во Група „Б“ е во сабота против селекцијата на Данска каде се очекува зголемен број на наши фанови на овој меч кои ќе бидат од голема помош за нашите ракометарки.

Фото/Извор: „НоваМакедонија“

Пронајдете не на следниве мрежи: