Стивен Болдвин уапсен поради затајување данок

Loading...

Стивен Болдвин беше уапсен поради измама за персонален данок на доход. По неговото враќање од Њујорк тој доби кривична пријава поради криење на персонален данок на доход од 2008-та до 2010-тата година. 
Јавниот обвинител изјави дека актерот должи повеќе од 350.000 долари. 
Болдвин се изјасни за невин по обвиненијата и беше ослободен без кауција.
Доколку се докаже дека е виновен може да добие четири години затворска казна. 
 
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...
Loading...