Ѕвезди кои починаа прерано

Loading...

Познати и премногу талентирани, а не напуштија прерано поради нивните зависности од дрога и алкохол. Веројатно претпоставувате кој ќе се најде на оваа листа…Познати и премногу талентирани, а не напуштија прерано. Веројатно претпоставувате кој ќе се најде на оваа листа…

 

 

 

 

Ејми Вајнхаус

Почина на 23 јули, 2011 (27 години)

Проблематичната Британка, една од најталентираните пејачки беше пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон, после долга борба со дрогата и алкохолот.

 

Алаја

Почина на 25 август, 2001 (22 години)

Р`н`Б пејачката и актерка беше во нејзиниот цут на кариерата, откако објави три албуми почина во авионска несреќа на Бахамите.

 

Наташа Ричардсон

Почина на 18 март, 2009 (45 години)

Британската актерка, сопругата на Лијам Нисон која на многумина е позната по филмот 'The Parent trap', почина од несреќа при скијање во Канада.

 

Џенис Џоплин 

Почина на 4 октомври (27 години)

Блуз пејачката имаше многу број еден хитови и можеби и сеуште ќе имаше да не беше зависник од хероин.

 

Мерлин Монро

Почина на 5 август, 1962 (32 години)

Актерката која стана модна и секс икона, згасна на многу рана возраст. Имено таа почина од преголема доза на барбитурат.

 

Витни Хјустон

Почина на 11 фебруари, 2012 (48 години)

Легендарната пејачка на најнаградуваната женска песна на сите времиња според Гинисовата книга на рекорди, ги засени своите таленти поради зависноста од дрога во последните години. Таа беше пронајдена мртва во хотел во Беверли Хилс.

loading...