Уапсен таткото на Цеца Ражнатовиќ

Loading...

Слободан Величковиќ, таткото на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ предизвикал синоќа сообраќајна несреќа. Во инцидентот за среќа нема повредени.

Како што пишува магазинот Ало, учесниците во сообраќајната несреќа не можеле да се договорат за надоместокот од штетата и повикале полиција.

Полицијата му направила алкотест и утврдила дека Слободан има1,22 промили алкохол во крвта и е неспособен за управување на возило и претставува опасност за другите учесници во сообраќајот.

Веста е преземена од порталот: https://www.bezpardon.mk

loading...
Loading...