Пораз и од Данска

Македонската женска ракометна репрезентација го загуби и третиот меч на Европското Првенство во Србија, овој пат забележавме пораз со резултат 37-30 од селекцијата на Данска.

Во првото полувреме резултатот гласеше 17-13.

Вториот дел гласеше со резултат 20-17.

Многу подобра игра од нашите репрезентативки на овој меч споредено со претходните два дуели. Постигнавме 30 погодоци против солидна селекција како Данска, и реално тоа беше максимумот од нашите репрезентативки.

Кај нашата селекција најефикасни на мечот беа Црвенковска и Николиќ со постигнати 7 голови.

Кај Данките, Аугестесен со 8 погодоци беше најефикасна во својата селекција и општо земено на целиот натпревар.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: