Тевез до Балотели: Не е чудо што луѓето велат дека си блесав (Видео)

Loading...

Во серијата на видеа со кои фудбалерите на Манчестер Сити им упатуваат честитки на фановите на овој тим за божиќните празници, Карлос Тевез го учи Марио Балотели како се спрема подароците за фановите.

На крајот Карлос Тевез му кажа на Марио Балотели:

„Не е чудо што повеќето велат дека си блесав“ на што италијанецот му одговори „Не сум блесав, тешко е“.

loading...