Нирвана повторно заедно – погодете кој ќе го замени Курт Кобејн!

Loading...

 

Според британскиот таблоид The Sun, на хуманитарниот концерт за жртвите од ураганот Сенди, за прв пат после 20 години, заедно на сцената ќе настапат Нирвана, а славниот Курт на сцената ќе го замени музичар што сигурно не сте го очекувале.

Имено, на Дејв Грол и Крис Новоселич, на сцената ќе им се придружи Сер Пол Макартни. Тие заедно ќе изведат и нова песна, што тројцата ја работеле изминатиот период далеку од очите на јавноста.

Соработката почнала со обичен телефонски разговор меѓу фронтменот на сегашните Foo Fighters и Пол Макартни, кој довел до средба и идеја за заедничка песна и настап.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

loading...