Топ Ган во 3Д

Loading...

 

Топ Ган конвертиран во 3Д, филмот кој го направи Том Круз познат во пошироките простори, ќе биде прикажан во кината на Имакс во Фребруари.

Класиката од 1986 е преработена во висока резолуција од оргиналните негативи и ќе се прикажува во кината на осми Фебруари, најави Парамонт во Вторникот.

Режисерот на Топ Ган, Тони Скот, кој си го одзема животот, имаше желба за 3Д трансформација и веке го беше предвидил овој проект пред неговата смрт.

Во Топ Ган, Круз е во улога на пилотот Пит Маверик, кој се натпреварува со друг воен пилот вклучен во елитна програма за тренинг пред да најде во битка со непознат противник. Брзите воздушни битки се добар матријал за конверција во 3Д.

Поради смртта на Скот, Парамонт беше неодлучен како да го направи 3Д проектот.

Беше во план да се задоволат апетитите со продожение за кое Скот планираше да го направи со Круз и со продуцентот Џери Брукхајмер, но продолжение нема да има без Скот.

Филмот на Џејмс Камерон, романтиката Титаник, беше излезен во 3Д оваа година и заработи 342 долари на бокс офисот. Ја маѓепса и публиката во Кина која се смета за еден нов битен пазар.

Топ Ган во 3Д ќе се дава во театрите шест дена, пред промоцијата во Блу-реј.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...