Тијана Дапчевиќ: Ми се води љубов!

Loading...

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ  беше гостинка во утринска емисија на Пинк телевизија за да ја испромовира својата нова песна Љуби ми се.

Автор на песната е Драган Брајовиќ – Браја, а Тијана песната ја постави на својот официјален сајт за бесплатно преземање. Песната Љуби ми се можете да ја преземете тука.

 

Инаку, Тијана неодамна изјави дека пејачките не би требало да бидат дебели, затоа што нив ги гледа публиката.

 

– „Сметам дека не е културно да бидеш дебел на сцена. Многу е важно како изгледаш. Веќе некое време публиката обраќа големо внимание на тоа како пејачите изгледаат“, вели Тијана.

 

Во разговор со Тијана дознавме дека наскоро ќе биде пуштена во етер и македонска верзија за песната, која секако премиерно ќе ја слушнете на Пулс24.мк. Ве оставаме да уживате во прекрасната изведба на нашата пејачка Тијана Дапчевиќ.

 

loading...