Најгледаната реклама за 2012та

Loading...

Видеоспотот на Псај за песната „Гангам стајл“ е најгледаното видео на Јутуб на сите времиња, а рекламата на Најк е најгледана реклама за 2012 година.

Рекламата на компанијата Најк, која ја покажува убавината на најважната споредна работа на светот – фудбалот, е најгледана реклама за 2012 година.

 

Обожавателите на фудбалот дури 30 милиони пати ја прегледале оваа реклама во која може да ги видите Снајдер, Рафаел ван дер Варт, Месут Озил, Андрес Иниеста, Нејмар, Пато, Пике и поранешниот тренер на Барселона, Пеп Гвардиола.

Погледнете ја рекламата и пресудете дали заслужно е најпрегледувана реклама за 2012 година.

 

 

loading...
Loading...