АБА Лига: МЗТ Скопје со победа над Мега Визура!

МЗТ Скопје на домашен терен славеше над Мега Визура во рамките од 19-тото коло од АБА Лигата.Конечниот исход од натпреварот во СРЦ „Борис Трајковски“ гласеше 80-72 во корист на нашиот претставник.
Резултати по четвртини: 20:17 / 15:11 / 24:22 / 21:22
Повеќе на:sport365.mkКонечниот исход од натпреварот во СРЦ „Борис Трајковски“ гласеше 80-72 во корист на нашиот претставник.
Резултати по четвртини:

Пронајдете не на следниве мрежи: