Ацо Јоновски и Жарко Пешевски ќе го засилат Пелистер?!

Битолскиот клуб се обидува да направи конкурентен тим за настапите во Челинџ купотДвајцата ракометари на Металург, Ацо Јоновски и Жарко Пешевски, како и уште еден десен бек од Хрватска би можеле да го засилат Пелистер пред настапите во Челинџ купот против екипата на Дукла Прага.
Според неофицијални информации, двајцата црногорски интернационалци Богдан Николиќ и Филип Симоновиќ, ги добија потребните сертификати и ќе можат да играат за битолскиот клуб во продолжението од сезоната.
Битолскиот тим долги години тапка во место и прави напори да се врати на старите патеки, но досега тоа не одеше така лесно. Се очекува полека да почнат да се стабилизираат работите и Пелистер да го заземе своето место во врвот на македонскиот ракомет.
Извор: Sport365Двајцата ракометари на Металург, Ацо Јоновски и Жарко Пешевски, како и уште еден десен бек од Хрватска би можеле да го засилат Пелистер пред настап

Пронајдете не на следниве мрежи: