АГОНИЈАТА НА СЕМЕЈСТВОТО ШУМАХЕР продолжува: Итно морале да повикаат полиција кога…

Loading...

Седумкратниот шампион на Формула1, Михаел Шумахер излезе од болница и се наоѓа на домашно лекување во Гланд, а швајцарската полиција ги предупреди новинарите и фоторепортерите да го напуштат прватниот имот на Шумахер  бидејќи со своето приуство му го нарушуваат мирот.- Не сакаме луѓето да го нарушуваат мирот на Михаил. Затоа и им кажавме на новинарите да го напуштат приватниот имот на Шумахер – вели потпаролот на полицијата Пјер Оливие Годар, а пренесуваат швајцарските медиуми.
Семејството на Шумахер веќе ангажирало приватно обезбедување, а неколку пати поради нарушување на мирот на Германецот, морало да повика и полиција.
За потсетување, Шумахер се здоби со сериозни повреди на главата на 29-ти декември минатата година за време на скијање на француските Алпи, а до јуни оваа година беше во вештачки предизвикана кома. Подоцна е преместен во болницата во Лозана, од каде минатата недела е пуштен на домашно лекување.- Не сакаме луѓето да го нарушуваат мирот на Михаил. Затоа и им кажавме на новинарите да го напуштат приватниот имот на Шумахер – вели потпар

loading...
Loading...