Ако ја победиме Чешка, дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

Loading...

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.– Не може да се каже дека изгоревме. Лошо почнавме, Киро Лазаров се повреди кога можеби требаше да се вратиме и голманот „не утепа“. На полувреме Раул можеби сакаше да не одмори за Чешка и за Данска и мислеше дека не можеме да се вратиме. Ништо не е загубено со две победи можеме до полуфинале. Ме боли поразот имавме реални шанси за победа, многу топки продадовме, да преспиеме. Изгубивме денес и треба да се сконцентрираме. Ако ја победиме Чешка, дуелот со Данска ќе биде на се или ништо, изјави Стоилов.– Не може да се каже дека изгоревме. Лошо почнавме, Киро Лазаров се повреди кога можеби требаше да се вратиме и голманот „не утеп

loading...
Loading...