Ако ОДГОВОРИТЕ на ова прашање, тогаш со сигурност сте ПСИХОПАТ!

Реномираниот канадски психолог Роберт Д. Хар е познат по сопствените методи за проценување на психопати, а често работи и како советеник на ФБИ кој се занимава со случаеви со киднапирање на деца и сериски убици.

Ако ОДГОВОРИТЕ на ова прашање, тогаш со сигурност сте ПСИХОПАТ!

Општо, психопатите се сметаат за луѓе кои не покажуваат никакво каење за своето дело и немаат способност за чувствителност. 

Психолозите измислиле еден едноставен тест со кој може да се утврди размислувањата на некој сериски убиец.

Прочитајте ја оваа кратка приказна и потоа обидете се да одгворите на прашањата кои следат.

– Една жена била на погреб кај нејзината мајка и меѓу насобраните здогледала еден маж кој никогаш не го видела претходно. Изгледал како идеален маж и се заљубила веднаш во него на прв поглед. Но, го немала неговиот контакт и не знаела како да дојде до неговиот број на телефон. Неколку дена подоцна ја убила својата сестра.
Прашање: Кој бил нејзиниот мотив за да ја убие нејзината сестра?

Одговорот што ве интересира ќе го најдете на страната 2 подолу: ⬇⬇👇👇⬇⬇

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.