Александар Тарабунов одржа одличен концерт на „Три круши“. Вечерва настапуваат Кате и „Нели ти реков“

Loading...

Вчеравечер во рамки на културното лето “Три Круши 2016”, настапи еден од најдобрите македонски вокали, Александар Тарабунов. Со емотивната изведба на песната „Кажи кој те има“, тој пред публиката, го отвори својот целовечерен концерт. Од сцената на верско рекреативниот центар Три Круши, одлично прозвучеа неговите најпознати хитови „Сакам, не сакам“,  “Марија”, “Иста си” и многу други популарни рефрени кои беа по желба на публиката.Синоќешниот концерт на Александар Тарабунов е првиот од неговата летна турнеја низ Македонија.
Богатата концертната програма на културното лето “Три Круши 2016” коe е во организација на општина Кисела Вода, продолжува и вечерва. Во 20 часот и 30 минути, на Три круши, во селото Драчево, ќе настапи Кате и групата „Нели ти реков“.Синоќешниот концерт на Александар Тарабунов е првиот од неговата летна турнеја низ Македонија.
Богатата концертната програма на културното

loading...
Loading...