Ангелов: Добив притвор поради преголема љубов кон татковината

Игор Ангелов – Ќосето, на својот Фејсбук профил објави дека по распитот во Кривичниот суд, судија на претходна постапка му одредил мерка притвор.„Добив притвор поради преголема љубов кон татковината Македонија“, напиша Ангелов.
Тој е еден од 24-те приведени за инцидентите во Собранието на 27 април„Добив притвор поради преголема љубов кон татковината Македонија“, напиша Ангелов.
Тој е еден од 24-те приведени за инцидентите

Пронајдете не на следниве мрежи: