АНГЕЛСКИ ГЛАС: Слепа девојка плашливо застана на сцената. Но, нејзиното пеење ги крена сите на нозе!

Рашел Лахчар е пејачка и текстописец од Аделаид, Австралија. Оваа 20-годишна девојка е слепа.Рашел е вистински борец во живото и никогаш не ја загубила надежта да ги исполни своите соништа.
Најголем дел од детството го поминала свирејќи на различни инструменти, а меѓу нив се клавир и флејта.
Рашел настапи на австралиската верзија на музичкото шоу „The Voice“ и со својот глас ги остави сите без збор!Рашел е вистински борец во живото и никогаш не ја загубила надежта да ги исполни своите соништа.
Најголем дел од детството го поминала свир

Пронајдете не на следниве мрежи: