Антиќ ќе дебитира против Далас

Македонскиот кошаркарски интернационалец, Перо Антиќ, кој го засили НБА тимот на Атланта, првиот натпревар во НБА лигата ќе го има против екипата на Далас во Тексас.Веќе е објавен распоредот за натпреварите од НБА лигата за претстојната нова сезона.
Она што ја интересира целата македонска спортска јавност е тоа кога нашиот кошаркар Перо Антиќ ќе дебитира во најсилната кошаркарска лига во светот.
Перо Антиќ, своето деби во НБА лигата ќе го има на 30. октомври, кога неговиот тим Атланта Хоукс ќе му се спротистави на тимот на Далас  Маверикс.Веќе е објавен распоредот за натпреварите од НБА лигата за претстојната нова сезона.

Пронајдете не на следниве мрежи: