АРАПСКИ ХОРОСКОП: Арапите веруваат дека секој човек поседува особини на некое оружје. Кое е вашето?

Соберете ги броевите и поделете ги со 3, па во приложената колона ќе го најдете бројот под кој е вашето оружје.
Пример: Родени сте на 28 јули (9 поени), во место кое има од 50000 до 100000 жители (6 поени), а татко ви бил помал раководител (8 поени). Значи, кога ке ги собереме 9+6+8=23.
Во случај бројот кој ќе го добиете, како во овој случај, не е делив на 3, тогаш ќе го земете најблискиот број – во овој случај е 24. Така, на крај добиваме 24:3=8.
Оружјата се:
1. Нож
2. Кама
3. Џебен нож
4. Арапски меч
5. Боздоган
6. Топуз
7. Секира
8. Синџир
9. Сабја
10. Копје
11. Прачка
12. Стрела

Нож
Старо оружје кое се користи во разни напади, одбрана до секојдневна употреба во кујна. Личноста родена во овој знак е непредвидлива, чудна, многу мрзлива, дива, независна, рамнодушна кон дисциплината и врските кои многу ветуваат. Сака да доминира и одлучува сама.
Сигурни во себе и во својот ум, не прифаќаат конвенционалност, мислење на другите ги оставаат рамнодушни. Во љубовта не прифаѓаат компромиси, склони се кон сцени, затоа што имаат слаби нерви. Важно е да најдат личност која сѐ ќе поднесува, па ќе дојде до слога. Се сложуваат само со личности во знаците: топуз, синџир, стрела и прачка. Со останатите не се сложуваат, а посебно лоши врски имаат со родените во знакот џебен нож, арапски меч и сабја.

Кама
Старо и многу сурово оружје. Личност родена во овој знак е верна, горда. Иако некогаш знае да реагира остро, во суштина е многу симпатична. Често е омилена во друштво. Изобилува со голема виталност, одлично здравје и многу енергија. Многу е храбра и одлично се снаоѓа во опасни ситуации и провокации. Во љубовта е романтична, знае и сака многу да дава. Никогаш не поднесува неверство и ако тоа саканата особа го направи крај е на нивната врска, без разлика колку проблеми тоа може да ѝ донесе.
Добро се сложува со родените во знакот на: синџир, стрела, топуз и копје.

ПРОДОЛЖУВА НА СТРАНА 3

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.