АРАПСКИ ХОРОСКОП: Арапите веруваат дека секој човек поседува особини на некое оружје. Кое е вашето?

Џебен нож
Уште едно клучно оружје кое може да биде многу опасно ако е во рака на лош човек. Личноста родена во овој знак е дисциплинирана, голем работник е и долго размислува пред да одлучи нешто. Не сака нагли промени, има свои навики од кои тешко се одвикнува, а кога на тоа е приморана многу тешко ѝ паѓа.
Има свој стил на живот, педантерија, здрав живот и наклоност кон спорт, од кои не се одрекува ни во бракот, па често ја сметаат и за егоист. Тоа е погрешно, бидејќи таа не е егоист, туку само ги сака своите навики. Во љубовта е верна и не бара многу. Но, ако најде партнер кој е спротивност што се однесува до навиките, доаѓа до ужасно несогласување. Заради тоа мора внимателно да одбере партнер.
Добро се согласува со: копје, стрела, прачка, а лошо со меч и синџир.

Арапски меч
Ова е опасно старо оружје за напад, но и за одбрана. Личноста родена во овој знак е со авантуристички дух, агресивна, нервозна, често и сурова, сака ризик и авантура. Има некој свој морал и норми кон кои се придржува, а мислењето на другите не ја интересира.
Кога нешто сака да постигне таа е бескорпулозна. За неа често важи поговорката: Целта ги оправдува средствата. Во љубовта знае што сака и кого го сака. Кога некого ќе одбере, сигурно ќе биде со него, па колку тоа невозможно изгледало. Љубовта ја менува, со саканата личност е нежна, спремна на жртви и се ѝ дозволува.
Но. тоа треба да биде личност родена во некој од следните знаци: стрела, боздоган, топуз, прачка.
Никаква слога нема со нож, џебен нож и синџир.Ова е опасно старо оружје за напад, но и за одбрана. Личноста родена во овој знак е со авантуристички дух, агресивна, нервозна, често и сурова, сака ризик и авантура. Има некој свој морал и норми кон кои се придржува, а мислењето на другите не ја интересира.
Кога нешто сака да постигне таа е бескорпулозна. За неа често важи поговорката: Целта ги оправдува средствата. Во љубовта знае што сака и кого го сака. Кога некого ќе одбере, сигурно ќе биде со него, па колку тоа невозможно изгледало. Љубовта ја менува, со саканата личност е нежна, спремна на жртви и се ѝ дозволува.
Но. тоа треба да биде личност родена во некој од следните знаци: стрела, боздоган, топуз, прачка.
Никаква слога нема со нож, џебен нож и синџир.

Боздоган
Средновековно оружје, но тешко може денес да се најде и во музеите. Личноста родена во овој знак добро се снаоѓа во секоја ситуација, знае да наредува, но и да прифати наредби, добар пријател е и личност на која може да се потпре во неприлики.
Љубопитна е и храбра, сака да патува и изненадни со необични доживувања. Во љубовта не е постојана, сака флерт, но не сака да се врзува и сите нејзини врски се површни. Повеќе го цени пријателството од љубовта.
Добро се согласува со сите знакови, освен со стрелата, прачката и топузот.

Топуз
Ова е исто средновековно оружје. Личноста родена во овој знак е со скриени способности, кои тешко може да се откријат. Може да изгледа мрзлива, а всушност е многу методична во работата и она што го работи не го работи површински.
Многу е мудра, но нејзината интелигенција е мирна. Молчелива е, па заради тоа делува успорено, а многу е ефикасна кога нешто работи. Во љубовта е идеален партнер, бидејќи не бара многу и сака мирен семеен живот. Не сака кавги и сцени, сака природа и шетање во природа, романтични ситуации.
Добро се сложува со сите освен со синџирот, прачката и боздоганот.

ПРОДОЛЖУВА НА СТРАНА 4

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.