Астропрофил на маж Овен

Loading...

Маж Овен
Карактер:Ќе го препознаете по надворешниот изглед, изгледа достоинствено, без оглед дали е гласен или тивок. Тој е директен, егоцентричен, заљубен во себе си, главно висок, нетолерантен, лесно се заљубува, сигурен во себе, амбициозен, не сака комплицирани животни ситуации. Со нив подобро избегнувајте ги конфликтите, знае да биде многу груб, но и многу деликатен ако тоа е во негов личен  интерес но и ако е мотивиран.  Сака да патува, спортски тип, но во екипата мора да биде главен. Одличен е во тоа што го прави, посебно ако има среќа да го прави тоа што најдобро му одговара.  Колку и да изгледа отворено никогаш не сте сигурни што мисли, покрај својата имплусивност знае да биде многу внимателен, со оглед на тоа дека поседува јак одбрамбен механизам,  повеќе на  психолошки отколку на емотивен план.
Најдобро се согласува со : Близнаци, Вага, Водолија, Лав и Стрелци. Конфликти се можни со Рак, Јарец и Шкорпија. Нема разбирање за Риби, Девици. Со Овен рај или пекол.
Најчеста професија:  лекар,хирург, диригент,војник,спортист, глумец, пејач, возач на тркачки автомобили.
Болести од кој најчесто заболува и осетливи органи: глава,очи, половина, висок притосок, склон кон повреди.
Најдобар ден:  Во Вторник е најефикасен.
Најдобар број: 1
Планета која најмногу му влијае:  Марс,Сонце и Плутон
Боја:  Маслиново зелена, праска.
Драгоцен камен:  го презира накитот.
Животни:  коњ, опел, волк, мачор со тигреста шара.
Омилена облека и моден детал:  ракавици и чизми.
Цвет:  сончоглед
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Маж Овен
Карактер:Ќе го препознаете по надворешниот изглед, изгледа достоинствено, без оглед

loading...