Астропрофил на жена Овен

Loading...

Жена Овен
Карактер: Таа е директна, сака едноставен живот, а често и е полн со неочекувани пресврти. Повеќе жени родени во овој знак пријателите ги стекнуваат со помош  на партнерот.  Ако е посветена на кариерата тогаш е најдобра во тоа што го работи доколку го работи тоа што навистина го сака. Изгледа атрактивно, главно имаат светли очи или коса. Сака физичка активност, па затоа не и е тешко да се занимава со фитнес, гимнастика, балет па и планинарење.  Секогаш е активна и ментално и физички. Таа е главен диктатор во целиот зодијак. Внимателно бира пријатели, често е склона кон  расправии, авторитативна, секогаш мора да биде во право. Во љубовта е непредвидлива , ако е задоволна од партнерот многу е посесивна, потполно му се посветува, му дава чувство дека е главен а сепак таа ги управува работите од заднина. Животниот пат и е поврзан често со странство.
Најдобро се согласува со : Стрелец, Водолија, Лав некогаш со Јарец и Вага.
Најчеста професија:  лекар, кардиолог, алпиниста, глумица,пејачка, новинар, водителка, фото модел, политичар, сопственик на маркетинг агенција.
Болести од кој најчесто заболува и осетливи органи: очи, повреди добиени во сообраќајки, склон кон повреди, гениколошки проблеми, нервни кризи
Најдобар ден: Вторник
Најдобар број: 1 и 5
Планета која најмногу и влијае: Сонце, Марс и Плутон
Боја: црвена, виолетова и црна.
Драгоцен камен: рубин, циркон и дијамант.
Цвет: Каранфил
Животни: Куче, пони и редок вид на мачки.
Омилена облека и моден детал: спортска облека, но прекрасно изгледа и во вечерна тоалета, чевли сите врсти и модели.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Жена Овен
Карактер: Таа е директна, сака едноставен живот, а чес

loading...