Авионска несреќа во Германија

Loading...

Германски авион со група туристи паднал „на грб“ во поле со пченка, набрзо по полетувањето.Во авионската несреќа во Германија пет патници се полесно повредени.
Пилотот веднаш по полетувањето забележал проблеми и се обидел да слета, но авионот се превртел и паднал во поле со пченка.
Во авионот покрај пилотот имало и 12 патници, на возраст од 17 до 52 години, кои сами го напуштиле леталото.
Причината за вчерашната несреќа се уште не е позната, а полицијата ја истражува несреќата. Во авионската несреќа во Германија пет патници се полесно повредени.
Пилотот веднаш по полетувањето забележал проблеми и се обидел да слета

loading...
Loading...