Автобус на ЈСП КАМЕНУВАН, има повредени

Loading...

Осумнаесетгодишно момче е повредено и пренесено во Ургентниот центар по каменување на автобус на ЈСП со број „50“.Од полицијата информираат дека каменувањето се случило вчера околу 23:45 часот на автобуската постојка кај хотел „Султан“, кога непознати лица го каменувале автобусот на ЈСП кој се обраќал на линија бр.50 во правец од Центар кон Автокоманда.
При каменувањето повреден е патникот патник Ф.Ј. (18) од Скопје во пределот на главата и истиот со Брза помош е пренесен во Ургентен Центар-Скопје, каде му е укажана лекарска помош и е задржан на понатамошно лекување.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Од полицијата информираат дека каменувањето се случило вчера околу 23:45 часот на автобуската постојка кај хотел „Султан“, кога непозна

loading...