Барселона: Редарите тепаа деца на „Камп Ноу“

По натпреварот помеѓу Барселона и Челзи во Лигата на шампиони, гостинските навивачи се обиделе мирно го напуштале „Камп Ноу“, јавуваат светските медиуми.Но, тогаш настанал голем хаос.
Натпреварот падна во сенка на голем инцидент кој се случил по натпреварот, кога редарите од стадионот ги нападнале навивачите на лондонскиот клуб.
Според гостинските навивачи, полицијата и редарите брутално ги тепале Англичаните и тоа било организирано претходно од страна на Каталонците.Но, тогаш настанал голем хаос.
Натпреварот падна во сенка на голем инцидент кој се случил по натпреварот, кога редарите од стадионот ги нап

Пронајдете не на следниве мрежи: