Битолчани со порака – Паѓај неправдо пред лицето на Македонија

Loading...

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денес одржа протестен марш и во Битола каде повторно беа истакнати барањата на граѓаните.Битолчани со развеани македонски знамиња порачаа дека нема да ја прифатат Тиранската платформа и нејзиното спроведување во Македонија.

loading...