Битолски Пелистер со модерен веб сајт ќе ја информира јавноста околу новостите за клубот

Интересен и иновативен сајт кој сигурно ќе ги привлекува најверните фанови на овој тим.Битолски Пелистер мошне сериозно си ја сфатил работата, па како што велат од „Чкембари“, популарната навивачка група на битолскиот фудбалски тим, коцките полека но сигурно се склопуваат во тимот.
Сајтот „pelisterfc.com“ наиде на огромно задоволство кај сите фанови на овој тим, па така тој наиде на огромни објави на социјалните мрежи.

Инаку, Пелистерци веќе и официјално ги објавија своите дресови за новата сезона, своите нови дресови клубот официјално ќе ги промовира на мечот со Еуромилк во Битола на 4-ти август, претходно, од клубот информираат дека ќе има официјална презентација како и интернет претставување.
Околу новите засилувања, од битолскиот тим информираат дека доведен е 24-годишниот Риад Демиќ од БиХ кој последната сезона настапувал за ирански Алуминуим Хормозган.
Повеќе прочитајте на www.pelisterfc.comБитолски Пелистер мошне сериозно си ја сфатил работата, па како што велат од „Чкембари“, популарната навив

Пронајдете не на следниве мрежи: